• Facebook
  • Instagram
  • In English
  • Avaleht
  • Meist
  • Hooldus
  • Hinnakiri
  • KKK
  • Lapsevanemale
  • Kontakt

AlternaDiiva

Kehaugustamise salong

Alaealise augustamine

  • Lapsevanemale

Oleme Avatud

E–R:
11:00–19:00
L:
11:00–15:00
P ja pühadel:
Suletud
Tel:
(+372) 5347 6702
Helen (est, rus):
(+372) 55 222 52
Sandra (est, eng):
(+372) 5557 3188

KKK

Kuidas koroonaviirus salongi tööd mõjutab?

Klientide ja personali ohutuse tagamiseks oleme lisanud salongi sisekorda maski kandmise nõude. Maskita klienti salongis ei teenindata.
Salongis on klientidele kasutamiseks käte desifnitseerimisvahendid.
Tagamaks hajutatuse, töötame hetkel eranditult broneeringute alusel – jah, aeg tuleb broneerida nii augu tegemiseks, ehte vahetamiseks kui ka ehte ostmiseks. Samuti palume sul tulla salongi maksimaalselt ühe kaaslasega ning võimalikult täpselt endale broneeritud ajaks. Kui tunned ennast tõbiselt, tühista broneeritud aeg.

Kui vana peab olema, et oma keha augustada?

Augu tegemiseks otseselt vanusepiirangut ei ole. Küll aga määrab seadus, kas võid oma keha üle ise otsustada või peab sul olema augu tegemiseks vanema luba. Kuna alla 18 aastane isik ei ole seaduse järgi võimeline ise enda eest vastutama, vastutab tema eest vanem või eestkostja. Seega, kui oled alla 18 aastane, võta auku tegema tulles kaasa vanema kirjalik nõusolek või vanem ise.

Kas augu tegemine on valus?

No kammoon, kas nõelaga torkamine on valus? Jah, on küll, aga arvesta, et iga inimene talub valu erinevalt. Võime oma kogemusest väita, et valdav osa augustatutest ütlevad peale augu tegemist, et ei olnudki nii valus kui nad arvasid.
Arvesta ka sellega, et augu tegemise protsess kestab vaid mõned sekundid ja on valus vaid korraks. Samas, olenevalt august, võib paranemine võtta kuid ja olla suhteliselt ebamugav.

Augustatud koht on paistes. Kas peaksin muretsema?

Esimesel paaril päeval kuni nädalal pärast augu tegemist on paistetus ja kerge punetus täiesti normaalne. Kui paistetus ja/või punetus ei ole pooleteise kuu möödudes ikka veel alla läinud või märkad, et ehe hakkab naha sisse peitu pugema, võiksid tulla igaks juhuks salongi oma auku näitama. Tegemist võib olla infektsiooniga, mis nõuab sekkumist. Täpsem info hoolduse all.

Mida ma peale augu tegemist kindlasti teha ei tohi?

Otseselt augustamine elulisi piiranguid ei sea. Oluline on enda ja oma tervise eest hoolt kanda. Esimestel nädalatel peale augu tegemist võiksid vältida või piirata alkohoolsete jookide tarbimist ja suitsetamist (eriti nina- ja suuaukude puhul). Samuti ei tohi ehet sikutada, mustade kätega näppida ega muul viisil vigastada – see soodustab ehte välja kasvamist ja aeglustab paranemist. Pea meeles, kõige paremini paraneb auk, kui sa selle rahule jätad. Täpsem info hoolduse all.

Kas mu ehe kasvab välja?

See, kas ehe kasvab välja, oleneb mitmetest asjadest – kus ehe kehal asub, kas see on õigesti paigaldatud, kas sa hooldad seda õigesti, milline on sinu keha reaktsioon võõrkehadele jne. Ehted, mis ei läbista keha täisnurga all, võivad vale asetuse korral asukohta muuta või välja kasvada. Üldiselt aga päsib õigesti paigaldatud ehe seal kus peab. Väljakasvamise oht on suurem juhul, kui auk saab tihti viga, näpid seda väga palju või tekib põletik. Sellest saad õnneks ise mõistlikult hoiduda. Hea uudis on see, et kui sul on ehe välja kasvanud, ei takista see samale kohale edukalt uut auku teha.

Kui kaua ei tohi peale keele- või suuaugu tegemist suitsetada?

Alustame sellest, kas sa üldse pead suitsetama? Aga okei, iga inimese oma otsus. Tee huvi pärast katse. Võta valge taskurätt (või pabertaskurätt), suitseta ja puhu läbi selle valge räti suits välja. Tee suits rahulikult lõpuni ja vaata siis, mis värvi see rätt jäi. Nüüd kujuta ette, et sul on suus lahtine haav, mille sisse koguneb iga suitsuga aina enam ja enam kollakaspruuni tõrva...
Soovitatav on suitsetamist tõsiselt piirata kuni keele- või suuauk on paranenud. Kindlasti loputa suud pärast iga sööki ja suitsu leige veega.

Millal võin hakata ehet vahetada?

Ehte vahetamiseks on õige aeg, kui auk ei ole enam turses ega punetav. See aga ei tähenda, et võiksid ehte august pikemalt välja jätta. Kuni auku ei ole moodustunud nahast tunnelit (lõplik paranemine), võib ehteta auk siiski kinni kasvada. Erinevate aukude paranemisajad on väga erinevad. Täpsem info hoolduse all.
Enne ehte vahetamist tuleks see eelnevalt korralikult desinfitseerida ning olla selle paigaldamisel väga ettevaatlik, et mitte auku uuesti vigastada.
Kui sa ei julge ehet ise vahetada, astu kehaaugustaja juurest läbi ja palu tal aidata. Ära muretse, selle eest me mingit tasu ei küsi. :)

Mul on augu juures mingi muhk, kas see on liigliha?

Liigliha ehk keloid on spetsiifiline poorne armkude, mis võib, kuid ei pruugi tekkida alles mitu kuud peale nahavigastust. Liigliha teke on seotud geneetika ja nahapigmendiga. Mida tumedama nahatooniga inimene on, seda suurem on keloidse armi tekke tõenäosus.
Seda, kas inimesel on soodumus liigliha tekkeks või ei, saab teada alles siis kui see tekib. Seda ette ennustada ei ole võimalik. Keloidne arm kasvab alati suuremaks kui on olnud algne haav, on tihe, korrapäratus kobaras ning on ümbritsevast nahast tumedama värvitooniga.

Liigliha kirurgiline eemaldamine reeglina ei toimi – lõikehaav armistub taas ning võib tekkida veel suurem keloidne arm. Armi päris ära kaotada ei ole enamasti võimalik. Võib proovida ravida steroididega ja koduste vahenditega (teepuuõli, kummel, meresool), aga ükski neist meetoditest ei garanteeri, et liigliha kaob.

Hea uudis on, et enamasti on augu ümber tekkinud muhukese näol tegemist hoopis hüprertroofiline armistumisega. Hüpertroofilised armid on tavaliselt punased, tihedakoelised, nahapinnast kõrgemad ning võivad olla valulikud. Hüpertroofilised armid hakkavad enamasti arenema mitu nädalat pärast vigastust ja paranevad üldiselt loomulikul teel, kuigi see võib võtta aega kuid. Sagedaseks hüpertroofilise armi tekke põhjuseks on vale ehte valik – ehe on liiga väike või liiga raske ning ei lase haaval paraneda. Sellisel juhul piisab ehte vahetamisest ning arm võib kaduda juba mõne päevaga. Hüpertroofilise armi paranemist võib toetada meresoolalahuse-, kummelitee- või teepuuõli kompressidega.

Bakteriaalne infektsioon
Tavaliselt on bakteriaalse infektsiooni tekitajaks stafülokoki nimeline bakter. Paistetus tekib reeglina augu ümber pärast augu vigastamist (kas augustamise käigus või hiljem ehet vahetades). Infektsiooni võib sooja meresoolalahuse- või kummelitee kompressiga, kuid parima tulemuse annab antibiootilise kreemi või suu kaudu manustatavate antibiootikumide kasutamine. Paranemine võib võtta 10-30 päeva.

Pea meeles!

    See, mille sisse auk tehakse on sinu ihu.
    Sul on õigus ja kohustus oma tervise eest hoolt kanda!

    Kui oled otsustanud oma keha augustada, on oluline jälgida:
    * Kas inimene, kes sulle augu teeb, tundub sulle usaldusväärne, on läbinud vastava koolituse ning omab tõendatavat kogemust augustajana?
    * Kas ta paneb enne sinu naha katsumist kätte kindad ning väldib kinnastatud kätega määrdunud asjade katsumist?
    * Kas nõel, millega auku tegema hakatakse, on steriilses pakendis ning avatakse vahetult enne augu tegemist?
    * Kas inimene, kes sulle augu teeb, informeerib sind esmasest hooldusest ning oskab vastata sinu küsimustele?

    Kui vastasid kasvõi ühele neist küsimustest eitavalt, tõuse püsti, keeldu viisakalt ja lahku.
      OU Adrasteia | Paldiski mnt 33, Tallinn | Tel: 5347 6702 | info@piercing.ee | Kõik õigused kaitstud PIERCING.EE